[O2] TUTORIAL - Montaż podświetlenia przestrzeni na nogi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • koleś
    odpowiedział(a)
    Ja mogę Ci sprzedać taki gdzie nóżki świecą podczas jazdy. Syn tego nie chciał i mu wyłączyłem.

    Zostaw komentarz:


  • MATT_DST
    odpowiedział(a)
    Duza jest roznica w bajtach i funkcjach pomiedzy modulami np. 3C8-937-049-E, a 3C8-937-049-AB/AC?

    ogolnie to roznica cenowa jest spora. E mozna kupic za 130zl a AC za 499zl! Wersje AA moza kupic do 200zl. Itd...
    AC raczej nie kupie za drogi jest.
    Warto doplacac?

    Zostaw komentarz:


  • Maly745
    odpowiedział(a)
    3C8-937-049-E ; 30 Byte (Highline)
    3C8-937-049-F ; 30 Byte (Highline)
    3C8-937-049-M ; 30 Byte (Highline)
    3C8-937-049-R ; 30 Byte (Highline)
    3C8-937-049-S ; 30 Byte (Highline)
    3C8-937-049-AB ; 30 Byte (Highline)

    szukaj C,F,M,Q,S,AB,AC

    Zostaw komentarz:


  • MATT_DST
    odpowiedział(a)
    Dziekuje za pomoc.
    Czyli szukac 3c8937049aj.
    A ktory jeszcze bordnetz jest 30 byte'owy highendowy warty kupienia i to ogarnie (jakbym nie znalazl 3c8)?

    Zostaw komentarz:


  • Maly745
    odpowiedział(a)
    sterownik 3C0 nie obsługuje podświetlenia dywaników podczas jazdy info z briskoda.czyli zmiana na 3C8
    Ostatnio edytowany przez Maly745; 34973.

    Zostaw komentarz:


  • MATT_DST
    odpowiedział(a)
    Prosze byte 20 u mnie
    Załączone pliki

    Zostaw komentarz:


  • krzynol
    odpowiedział(a)
    sterownik 3C0...AJ
    pomimo że highendowy to jednak słabiak

    Zostaw komentarz:


  • Maly745
    odpowiedział(a)
    Bajt 20 pokaż
    Ostatnio edytowany przez Maly745; 34973.

    Zostaw komentarz:


  • MATT_DST
    odpowiedział(a)
    Dzisiaj rano sprawdzalem jak jechalem do pracy. Niestety po przelaczeniu na swiatla mijania nie swieca podczas jazdy. Jakies pomysly?
    Załączone pliki

    Zostaw komentarz:


  • Maly745
    odpowiedział(a)
    Tak ma być święcą tylko na mijania po zapłonie

    Zostaw komentarz:


  • MATT_DST
    odpowiedział(a)
    Zestaw jest ok. Jest oczko jak kolega pisze.
    Wstyd sie przyznac ale zle sie wpialem. Jak pisalem zrobilem to we wtyczke C. Przepinowalem na B i wszystko dziala.
    Inna sprawa. Mam ustawiony Byte 16 bit 7 ale lampki po przekreceniu kluczyka gasna. Nie chca świecic podczas jazdy. 3 razy sprawdzalem kodowanie. Kodowalem na nowo i nie dziala. Co moze byc nie tak?

    Dodam ze mam czujnik swiatla i sprawdzalem w trybie auto. Nie przelaczalem do pozycji mijania na maksa w prawo. Bedzie to mialo wplyw?
    Ostatnio edytowany przez MATT_DST; 9998229.

    Zostaw komentarz:


  • koleś
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez krzynol Zobacz wpis
    może polaryzację pomyliłeś?
    Raczej chińczyk pomylił. Zestaw ma już oczko i pin więc trudno to zamienić przy montażu.

    Zostaw komentarz:


  • krzynol
    odpowiedział(a)
    może polaryzację pomyliłeś?

    Zostaw komentarz:


  • Maly745
    odpowiedział(a)
    Czarna B pin 7

    Zostaw komentarz:


  • MATT_DST
    odpowiedział(a)
    Znalazlem schemat bordnetza i

    B - Złącze, 12-stykowe (czarne) T12a:
    1 - Wyjście do żarówki światła cofania prawego
    2 - Wolne
    3 - Wolne
    4 - Wyjście żarówki światła pozycyjnego tylnego i światła przeciwmgłowego tylnego lewego
    5 - Wyjście żarówki światła pozycyjnego tylnego i światła hamowania prawego
    6 - Wolne
    7 - Wolne
    8 - Wolne
    9 - Wyjście do żarówki światła pozycyjnego tylnego prawego
    10 - Wyjście do żarówki kierunkowskazu tylnego prawego
    11 - Wyjście oświetlenia wnętrza (31), oświetlenie wnętrza/włącznik drzwiowy
    12 - Wyjście – zacisk 58d

    C - Złącze, 12-stykowe (brązowe) T12b:
    1 - Wyjście do sterownika podgrzewanych foteli przednich i kanapy tylnej
    2 - Wyjście żarówki światła pozycyjnego tylnego i światła hamowania lewego
    3 - Wyjście żarówki światła pozycyjnego tylnego i światła przeciwmgłowego prawego
    4 - Wolne
    5 - Wolne
    6 - Wolne
    7 - Wolne
    8 - Wyjście do oświetlenia tablicy rejestracyjnej
    9 - Wyjście do żarówek trzeciego światła hamowania
    10 - Wyjście do żarówki światła pozycyjnego tylnego lewego
    11 - Wyjście do żarówki kierunkowskazu tylnego lewego
    12 - Wyjście do żarówki światła cofania lewego

    Chyba zle sie wpialem bo zrobilem to w brazowa wtyczke pin 7. Wszedzie pisza ze wtyczka b jest czarna. Mam od lewej brazowa brazowa czarna i czarna. Dzisiaj sprobuje przepinowac to jeszcze raz.

    Zostaw komentarz:


  • MATT_DST
    odpowiedział(a)
    Podmiana zarowek nic nie dala. Blad dalej jest. Jutro bede probowac pokolei kazda wtyczke. To powinno ruszyc odrazu czy przed podpieciem nalezy skasowac blad?
    Wyglada tak jakby pin7 nie mial pradu. Wezme tez dla pewnosci zmienie miejsce masy.
    Wiazka od chinczyka widac dobrze jest zrobiona i nie ma mowy zeby przewody byly pomieszane bo sa 2 kolory.

    Dodam jeszcze ze u mnie od lewej sa 2 wtyczki zolte a potem sa 2 czarne.
    wpialem sie w pin 7 drugiej "teoretycznie B" zoltej.
    na podstawie zdjecia wyglada ze mam sie wpiac w czarna wtyczke czyli 2 od prawej?
    Ostatnio edytowany przez MATT_DST; 9998229.

    Zostaw komentarz:


  • MATT_DST
    odpowiedział(a)
    To wtyczka b jest druga od lewej czy od prawej w octavia 2? Wymienilem zarowki na inne w5w 5w bo byly w3w 3w i ide zaraz skasowac blad

    Zostaw komentarz:


  • Maly745
    odpowiedział(a)
    Skoro wszystko wpięte jak trzeba to odpinaj pojedyńczo podłączaji lampki
    Załączone pliki
    Ostatnio edytowany przez Maly745; 34973.

    Zostaw komentarz:


  • MATT_DST
    odpowiedział(a)
    Wiem ze pisze 3 raz pod rzad ale nie da sie edytowac postow.
    Podlaczylem Vcds zeby sprawdzic jeszcze raz kodowanie i widze ze wyswietla sie blad 00061 oswietlenie przestrzeni nog 012 usterka elektryczna w obwodzie.
    Kasuje ten blad ale tylko jak odlaczam vcds to na nowo sie pojawia.
    Co moze byc winne? Chinskie zarowki w5w nie led?

    Zostaw komentarz:


  • MATT_DST
    odpowiedział(a)
    Wtyczka w borda 2 od lewej teoretycznien to jest B wpiełem w pin7 ktory byl pusty. Nastepna wtyczka czyli 3 od lewej tez ma pusty pin 7 ale to jest chyba C

    Zostaw komentarz:


  • MATT_DST
    odpowiedział(a)
    Octavia 2 2007 przedlift. Zarowki zwykle. Zestaw ten

    Zostaw komentarz:


  • Maly745
    odpowiedział(a)
    Lampki led czy zw żarówki? octavia przed fl?

    Zostaw komentarz:


  • MATT_DST
    odpowiedział(a)
    Panowie lampki przyszly z chin. Wlasnie skonczylem montaz wg poradkina. Wszystko zlozone. Wtyczka B pin 7 potem kodowanie i nie dziala. W MD opcja sie pojawila. Mozna zmieniac po 1% ale nie dziala po otwarciu drzwi. Masa podpiera pod srube. Pin dobrze osadzony gdzie szukac przyczyny?

    Zostaw komentarz:


  • koleś
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez MATT_DST Zobacz wpis
    Nic tam sie nie stopi?
    Może się stopić choć nie powinno. Będą lepsze niż te drugie bo widziałem juź takie czarne nakładki stopione. Daj tam ledowe żarówki to będą mniej grzać.
    Polecam takie:

    Zostaw komentarz:


  • MATT_DST
    odpowiedział(a)
    A te z 1 linku w blaszkach nie beda sie mocniej nagrzewac? Nic tam sie nie stopi?

    Zostaw komentarz:

Pracuję...